top of page
9.png
Експрес онлайн-інкубатор 2.0

Навесні 2023 року разом з Ukrainian Social Venture Fund ми провели експрес онлайн-інкубатор для створення та розвитку соціальних підприємств. Програма була орієнтована на навчання ініціативних груп та зареєстрованих організацій, які мають чітку ідею створення соціального бізнесу або вже пілотують її. До участі у програмі було відібрано 25 команд. За результатами участі команд в інкубаційній програмі та презентованих бізнес-планів незалежним експертним комітетом було відібрано 5 проєктів, які отримали фінансову підтримку в розмірі до 7000 євро для запуску підприємств. Детальніше про програму.

Impact Business

У лютому 2023 року разом з Impact Force, Міністерством цифрової трансформації, Дія.Бізнес й Офісом з розвитку підприємництва та експорту ми запустили акселераційну програму для українського бізнесу, яка підтримує післявоєнне відновлення та соціальний вплив. Програма створена для 25 українських підприємств, що працюють у сільському господарстві, енергетиці, інфраструктурі, охороні здоров’я, кібербезпеці та інших галузях. Програма триває 9 місяців. За результатами проходження акселератора два підприємства з найкращими результатами матимуть можливість залучити фінансову підтримку до 20 000 євро на команду. Детальніше про програму.

3.png
SILab.png
Експрес онлайн-акселератор

Разом з Ukrainian Social Venture Fund за підтримки 1to4 Foundation (Швейцарія) восени 2022 році наша команда провела експрес онлайн-акселератор для масштабування та розвитку соціальних підприємств. Програма була направлена на акселерацію на існуючих активних соціальних підприємств, які працюють на ринку не менше 12 місяців, мають чітко визначений продукт/послугу та отримують прибуток від своєї діяльності. До участі у програмі було відібрано 30 команд. Детальніше про програму.

Експрес онлайн-інкубатор

Разом з Ukrainian Social Venture Fund за підтримки 1to4 Foundation (Швейцарія) у червні 2022 року наша команда провела експрес онлайн-інкубатор для створення та розвитку соціальних підприємств. Відібрані з-поміж випускників підприємства залучили соціальні інвестиції у форматі смартгрантів від 2 000 до 10 000 євро! До участі у програмі було відібрано 20 команд. Детальніше про програму.

SILab_3222.png
276030875_499785138505525_1544620881040092376_n.png
Грантова програма швидкого реагування для соціальних підприємців

Наприкінці березня 2022 року USVF та SILab Ukraine оголосили прийом заявок для участі у програмі смартгрантів швидкого реагування для соціальних підприємств. Завдяки цій програмі нам вдалось підтримати 13 соціальних підприємств, яким необхідно було релокуватися, трансформувати своє виробництво, залучити нових співробітників з-поміж ВПО, зосередитись на потребах цивільного населення, які постраждали внаслідок військових дій. Детальні про програму та переможців.

Shelter Ukraine

Shelter.Ukraine — це благодійна ініціатива, основний фокус якої спрямовано на допомогу внутрішньо переміщеним українцям одягом, засобами гігієни та продуктами, а також на обладнання прихистків. Діяльність реалізовувалась безпосередньо завдяки співпраці з волонтерськими ініціативами, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування на рівні громад. Наша діяльність охопила всі регіони України. Shelter. Ukraine допомагає українцям з 28 лютого 2022 року. Звіт щодо діяльності ініціативи.

SILab (2).png
1.webp
Digital LABs для соціальних підприємців та експертів із соціального підприємництва

Digital LABs – спільна ініціатива SILab Ukraine та Британської Ради в Україні, що реалізується за підтримки House of Europe. Це програма підвищення кваліфікації соціальних підприємців та тренерів із соціального підприємництва. Навчання відбувається у форматі онлайн-зустрічей з унікальними, наснажливими українськими та міжнародними експертами та кейсами, що допомагають знаходити нові рішення та рухатися вперед. Поточний курс завершився, слідкуйте за анонсами у блозі.

Партнерство задля впливу

Проєкт Collaborate For Impact/Партнерство задля впливу спрямований на підтримку та розвиток екосистем соціального підприємництва у 5 країнах Східного Партнерства: Азейбарджані, Вірменії, Грузії, Молдові та в Україні. В Україні проєкт реалізується завдяки співпраці SILab Ukraine та European Venture Philanthropy Association, провідною організацією в галузі венчурної філантропії та соціальних інвестицій у Європі. У рамках проєкту буде розподілено фінансову підтримку розміром €300 000 між соціальними бізнесами. Окремий фокус спрямовано на збільшення кількості імпакт-інвесторів в Україні.

2.webp
IMG_5462.JPG
Місцеві програми розвитку соціального підприємництва

Протягом 2019-2020 років експерти SILab Ukraine за підтримки Проєкту «ПРОМІС: Партнерство для розвитку міст» брали участь у розробці перших в Україні міських програм розвитку соціального підприємництва. Найперша програма ухвалена Вінницькою міською радою в травні 2020 року, проєкт Програми розвитку соціального підприємництва в Івано-Франківській міській територіальній громаді на 2021-2023рр. була ухвалена на початку 2021 року.

Акселератор соціального підприємництва SELab

Акселератор соціального підприємництва SELab – постійна програма організації, націлена на те, щоб допомогти майбутнім соціальним підприємцям знайти ідеї для соціального підприємства, перетворити їх на бізнес-моделі та підготувати до запуску. Спільнота випускників сягає тисячі осіб, які були учасниками трьох акселераційних програм, двох міжнародних шкіл із соціального підприємництва, восьми хакатонів, понад тридцяти “гаражів ідей” і тренінгових програм. Понад двадцять соціальних підприємців запустили свої бізнеси. Для участі у програмі стежте за анонсами. Більше про акселератор можна дізнатися тут.

IMG_5463.JPG
Лого фонду.jpg
Український соціальний венчурний фонд

У січні 2020 року SILab Ukraine виступила співзасновницею Українського соціального венчурного фонду. Це перший фонд в Україні, який підтримує розвиток соціальних підприємців. У лютому цього ж року були видані перші соціальні інвестиції.
Більш детально про фонд можна дізнатися тут.

Посібник “Максимізуй свій вплив”

Посібник “Максимізуй свій вплив” створений, аби допомагати соціальним підприємцям примножувати соціальний вплив та створювати більше соціальної цінності для своєї громади, людей, майбутнього! Його було розроблено міжнародною командою експертів з Туреччини, Великобританії та Естонії. SILab Ukraine розробила переклала посібнику українською мовою та навчає українських соціальних підприємців застосовувати описаний в посібнику метод збільшення впливу на практиці. Завантажити посібник можна тут.

SILab_4.jpeg
посібник 50 ідей.jpg
Довідник “50 ідей для створення соціальних підприємств”

За результатами проведених у 2019 році чотирьох хакатонів із соціального підприємництва у Вінниці, Івано-Франківську, Кривому Розі та Харкові, команда SILab Ukraine уклала брошуру з описом топ-50 ідей, які перетворилися на бізнес-моделі. Знайомтесь та завантажуйте.

Конференція з імпакт-інвестування

У лютому 2020 року SILab Ukraine виступила ініціатором та організатором Міжнародної конференції “Імпакт-інвестування: перший досвід та погляд у майбутнє”. Експерти й соціальні інвестори з України та країн ЄС проаналізували перший досвід надання соціальних інвестицій з боку великого бізнесу, фондів та приватних інвесторів, а також можливості для розвитку цієї сфери в Україні. Більш детально про конференцію можна дізнатися тут.

IMG_5464.JPG
посібник литва.jpg
Посібник про досвід соціального замовлення в Україні та Латвії

У 2019 році за результатами спільного проєкту «Муніципалітети та соціальні підприємства: взаємодія для розвитку соціальної економіки» з Міжнародним акселератором соціального підприємництва New Door (Латвія) SILab Ukraine підготувала посібник “Успішні практики співпраці у сфері закупівлі на надання послуг між муніципалітетами та соціальними підприємствами”. У посібнику представлено найкращі практики залучення соціальних підприємств, що діють на базі громадських і благодійних організацій, в наданні соціальних і медичних послуг для муніципалітетів, передовсім на основі механізму «соціального замовлення». З текстом посібника можна ознайомитися тут.

Міжнародні навчальні візити

2017 та 2018-го років у співпраці з Міжнародним акселератором соціального підприємництва New Door (Латвія) та Kalmar Co-working space (Швеція) за підтримки Swedish Institute SILab Ukraine організувала три міжнародні візити до Латвії та Швеції для соціальних підприємців та представників органів місцевого самоврядування. Учасниці й учасники вивчали екосистему соціального підприємництва і практики налагодження партнерств між соціальними бізнесами в цих країнах.

51126526_2006011806148573_6560408711796359168_o.jpeg
bottom of page