top of page

Цілі сталого розвитку ООН і до чого тут українські соціальні підприємці?

Сьогодні ми хочемо продовжити тему Цілей сталого розвитку ООН. У попередній публікації ви можете знайти публікацію про те, що таке ЦСР, а також дізнатись, чому важливо вміти ними оперувати та знати свої.


Так, перша ціль сталого розвитку — це подолання бідності у всьому світі. Але що саме означає "сталий розвиток"? Це концепція, яка поєднує економічний розвиток зі збереженням навколишнього середовища та соціальною справедливістю. Ми прагнемо досягти балансу між економікою, екологією та суспільством, де всі люди мають рівні можливості, права та живуть у достатку.


цілі сталого розвитку оон

І ось тут на сцену виходить соціальне підприємництво, адже це чудовий інструмент впливати на суспільство та змінювати його з середини!

Соціальне підприємництво є інструментом наближення до всіх глобальних цілей, з ним легко досягти поставлених цілей сталого розвитку у нашій країні. Шляхи досягнення цієї мети можуть бути різними: від створення робочих місць для людей з незахищених верств суспільства до розвитку екологічно чистих технологій та забезпечення доступу до освіти та охорони здоров'я для всіх.


Поговоримо на прикладах, аби краще зрозуміти можливу діяльність для розв’язання першої цілі сталого розвитку ООН:


1. Соціальне підприємство Спільнота "Емаус - Оселя" — це львівське об’єднання безпритульних людей, які разом живуть, проходять терапію залежностей, соціальне навчання, залучені до активного трудового життя, щоб заробити на своє утримання і допомогу біднішим за себе. Це повертає їм втрачене почуття власної гідності й віру у власні сили. У 2022 році залучили фінансову допомогу від Ukrainian Social Venture Fund.


2. Кафе "Витанія" — соціальне підприємство, розташоване в місті Дрогобич, виготовляє піцу, випічку та напівфабрикати. Частину прибутку команда спрямовує на забезпечення соціальними обідами внутрішньо переміщених осіб, безпритульних, одиноких людей пенсійного віку та людей з інвалідністю. У 2022 році залучили фінансову допомогу від Ukrainian Social Venture Fund.


Долучайтесь до нашої сторінки, щоб разом дізнатись більше про соціальне підприємництво та розв'язання цілей сталого розвитку в Україні. Тут ми поділимося історіями успіху соціальних підприємців, інноваційними проєктами та способами, якими ми можемо бути активними учасниками сталого розвитку.


Разом ми можемо змінити світ на краще!

Comments


bottom of page