top of page

Shelter Ukraine: медикаменти для людей Харківської області
TBpeopleUkraine — організація, яка є найбільшою в Україні пацієнтською спільнотою, яка опікується питаннями протидії епідемії туберкульозу в Україні. В умовах війни основні напрямки роботи ТБ спільноти України відходить на другий план, поступаючись місцем наданню допомоги опорним протитуберкульозним лікарням та пацієнтам


Разом з організацією TBpeopleUkraine у межах ініціативи “Shelter Ukraine” ми закупили й поширили серед вимушено переміщених осіб медикаменти (гепатопротектори, протиблювотні, знеболювальні, протизапальні, спазмолітики, вітаміни, рукавиці медичні, шприци, системи), харчові продукти та засоби гігієни.

До початку війни Сергій займався підтримкою людей з туберкульозом, а тепер займається волонтерською діяльністю та допомагає людям з Харківської області отримати належне лікування та медикаменти:

“Зараз, як ви розумієте, у Харкові неспокійно – обстріли відбуваються щодня. Багато лікарень не працюють. Із перших днів було дуже важко через те, що лікарі не знали, як працювати і чи є взагалі в них робота. Так само не розуміли і люди – де можна отримати медичну допомогу.

Наразі співпрацюю з двома закладами: Обласна протитуберкульозна лікарня № 3 по вул. Пирогова та Обласний протитуберкульозний диспансер № 1 по вул. Ньютона.

З перших днів головні лікарі та директори медичних закладів були на роботі, ми з ними на зв’язку і допомагаємо як можемо. У лікарні наразі знаходиться близько 30-ти людей з туберкульозом, а в диспансері – близько 70 пацієнтів. Дуже не вистачає лікарів, медичного персоналу. Тому допомагаю і пацієнтам, і медикам цих лікарень”

На питання “Що у вашій роботі найскладніше?” Сергій відповів:

“Фізичні проблеми обумовлюють психологічні, хоча є велика мотивація. По-перше, бракує лікарів. Багато лікарів ще 24-го лютого виїхали хто куди. Але директори цих закладів роблять усе, що від них залежить. Зараз у диспансері відновила свою роботу лабораторія, яка майже місяць не працювала. Честь і хвала директорці цього закладу, яка знайшла персонал.

Також є проблема з харчуванням – його теж бракувало. Контракти на постачання залишаються, але не в тому обсязі, у якому мали б бути. А докупити в магазині чи розраховувати пацієнтам на допомогу від родичів не має змоги”

Дякуємо нашим партнерам організації “TBpeopleUkraine” та волонтерам, у тому числі Сергію. Ваша праця неоціненна й одна з найважливіших у цьому складному шляху до перемоги!

Комментарии


bottom of page