top of page

Shelter Ukraine: допомога тимчасово переміщеним особам


Від самого початку Миргород став мирним прихистком, про що добре говорить назва міста, для всіх жителів Сумської області. З перших днів війни тут працює гуманітарний штаб, кол-центр для максимально ефективної роботи з розміщення та надання допомоги, волонтерські центри в критичних точка, наприклад, вокзал. Також громада проводить евакуацію з Сумщини


“Shelter Ukraine” — це проєкт, мета якого підтримувати соціальні ініціативи, що допомагають постраждалим від війни українцям. У межах цього проєкту SILab Ukraine підтримала ГО Зміни можливі, що співпрацює з Міською радою міста Миргорода. Разом ми закупили 150 індивідуальних наборів, протизапальні, антисептичні, болезаспокійливі, спазмолітичні препарати та інгібітори, а також харчові продукти.

SILab Ukraine поспілкувалась з командою, що наразі працює й допомагає тимчасово переміщеним особам. Серед них Тетяна Усик, керівниця відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту в Миргородській міській раді, Олександр Гуржій, секретар міської ради Миргорода та Вікторія, представниця центру соціальних служб, опікується переселенцями з 2014 року.


За словами команди міської адміністрації та громадської організації наразі кількість населення в Миргороді збільшилась на 20% за рахунок тимчасово переміщених осіб. Для містечка на зразок Миргорода 20% - це доволі великий показник, тому спостерігаються проблеми із забезпеченням продуктами, ліками та засобами особистої гігієни


Якщо в перші дні війни до міста приїжджали люди з власними речами, запасами їжі, медикаментами, то чим довше триває війна, тим більше прибуває людей без будь-яких речей, лише з ключовими документами. Така тенденція пов’язана з тим, що вибираючись з гарячої точки, покидаючи бомбосховище під обстрілами люди не мають можливості забрати навіть найнеобхідніше. Особливо критично наразі стоїть проблема з маленькими дітьми та жінками, вони потребують дитячого харчування, підгузків, ліків та хоча б якогось одягу і для мами, і для малюка


У перші дні війни в місті створили кол-центр, що допомагає постраждалим від війни людям знайти прихисток у місті. За попередніми оцінками керівниці кол-центру Тетяни, повз місто тільки проїхало декілька тисяч людей. Вони залишалися на добу або декілька, а потім їхали далі. Основною причиною такої короткотривалої зупинки в Миргороді є те, що людям з гарячих точок психологічно складно залишатися там, де лунають сирени. Вони не почуваються безпечно, знову й знову проживаючи травмуючий досвід виживання в епіцентрі воєнних дій


Окрім забезпечення прихистком людей, постраждалих від війни, команда також займалась евакуацією з Сумщини. У такої ризикової та необхідної операції Олександр визначає дві мети:

1. вивезти людей із зони активних воєнних дій

2. забезпечити місто гуманітарною допомогою

У місто автобуси їхали заповнені усіма необхідними речами та продуктами, вивантажували гуманітарний вантаж на місці та збирали повні автобуси людей.

Ще один особливий волонтерський пункт у місті — це залізничний вокзал. Його обладнали після того, як в один з перших днів війни поїздом до міста прибуло приблизно вісімдесят переміщених осіб. На той момент вокзал не був обладнаний жодним чином під потреби людей, що втікали від війни. У ту ніч співробітники вокзалу самотужки напоїли чаєм та нагодували прибувших. З наступного дня Міська рада Миргорода обладнала вокзал усім необхідним, відновила медичний пункт та навіть запросила перекладачів на випадок, якщо знову до міста прибудуть іноземні студенти, що в мирний час вчилися в навчальних закладах Сумщини та інших областей.

Також на залізничному вокзалі в Миргороді опікуються не тільки прибуваючими людьми, але й тими, хто проїздом. Волонтери роздають, а часом і закидають на ходу у вагони, індивідуальні набори з їжею, водою, ліками та засобами особистої гігієни, адже деякі люди проводять в евакуаційних поїздах не одну добу. Вони потребують допомоги у найпростіших моментах, і вони її отримують.


Дякуємо, команді громадської організації “Зміни можливі” та Міській раді у місті Миргород за таку швидку та якісну трансформацію діяльності, за людяність та добро, за віру в перемогу й відкидання будь-яких інших варіантів розвитку подій. Переможемо, бо ми разом і в нас є мотивація!

Comments


bottom of page