top of page

Коломийський борщ: з турботою про військових

“Коломийський борщ” – соціальне підприємство з Коломиї, засновне з початку повномасштабного вторгнення у відповідь на гостру потребу військових у їжі швидкого приготування і тривалого зберігання. "Усі розуміють, для чого ми це робимо. І що воїн, навіть якщо він озброєний, але голодний, це вже не такий воїн" – говорить співзасновниця Ганна.


Соціальне підприємство виготовляє сублімовані супи та борщі, які можна придбати для себе або військових. Якщо ви хочете забезпечити військових їжею у вас є декілька варіантів:

  • замовити продукцію для волонтерської організації по собівартості

  • задонатити на банку “Коломийський борщ”, усі кошти з якої будуть спрямовані на їжу військовим

  • підвісити страви

Улітку наша комунікаційна менеджерка мала можливість протестувати продукцію підприємства в польових умовах. “Я була приємно вражена тим, наскільки смачною може бути їжа такого формату. Борщ та суп харчо мали насичений смак, який спокійно можна порівняти з щойно звареними супами в домашніх умовах. А ще таку їжу дійсно зручно брати з собою, адже вона займає мало місця в рюкзаку” – поділилась з нами Валерія.

Цієї весни підприємство брало участь в нашому Експрес онлайн-інкубаторі для створення та розвитку соціальних підприємств. Коли ми спитали, чому саме була обрана така модель ведення підприємницької діяльності, отримали чітку відповідь, яка не потребує додатково пояснення: “Бо ми розпочали справу з метою внеску у перемогу. Після 24 лютого, зібравшись у Коломиї, ми відразу взялися готувати борщі й супи, бо вони, як ніщо інше, — дім”.


Ми запитали співзасновниць “Коломийського борщу” про враження від пройденого інкубатору, а також корисні знання, отримані під час навчання: “З одного боку розширився горизонт: ми познайомилися з цілою низкою корисних інструментів, які допомагають налагодити сталий соціальний бізнес. З іншого боку, дякуючи менторам, нам вдалося глибоко пропрацювати питання саме нашого проєкту. Програма допомогла нам навести фокус з цільовими аудиторіями й сформувати пропозиції не тільки для військових. Ми хотіли структурувати краще те, що робимо вже понад рік, навчитися ефективного управління соціальним підприємством. Нам це вдалось!”


Щасливі, що мали змогу особисто познайомитись з таким проєктом та допомогти йому покращити свої бізнес-процеси. Якщо ви шукаєте варіанти корисних страв швидкого й зручного приготування для військових або просто для себе, замовляйте “Коломийський борщ”. Вам буде точно смачно!
Comments


bottom of page